Na pewno niejednokrotnie zastanawiałaś się po czym poznać, że podobasz się konkretnemu mężczyźnie. Każdy facet, nawet jeżeli nie mówi tego wprost, zdradza zainteresowanie dziewczyną poprzez zachowanie, mowę ciała lub inne rzeczy, które nie zdarzają mu się w stosunku do obojętnej osoby. Poniżej wymieniam aż 40 oznak tego jak facet okazuje zainteresowanie kobietą. Zaznaczam jednak, że mężczyźni są różni dlatego, niektóre objawy mogą się wykluczać z innymi. Niektórzy mężczyźni mogą okazywać zainteresowanie w sposób inny niż reszta mężczyzn, dlatego poniższy tekst jest taki długi. Jednak po jego przeczytaniu na pewno w przyszłości nie ujdą Twojej uwadze zachowania wskazujące na to, że mu się podobasz 🙂

Jak facet okazuje zainteresowanie? 40 oznak jego zainteresowania Twoją osobą!


1) Jak facet okazuje zainteresowanie? Uśmiech

Mężczyzna cieszy się gdy Cie widzi, uśmiecha się cały czas i wprowadza pozytywną atmosferę gdy jesteście razem? Niekoniecznie jest to część jego osobowości. Prawdopodobnie działasz na niego w ten sposób, że ciągle się uśmiecha albo chce żebyś pozytywnie o nim myślała.

2) Złośliwi się

Niektórzy mężczyźni są złośliwi w stosunku do kobiet, które lubią i im się podobają. Prowadzą rozmowy w takim tonie aby się przekomarzać. Facet jest złośliwy ale jednoczenie zna granicę której nie może przekroczyć bo Cie szanuje. Złośliwość to okazanie zainteresowania.

3) Pisze często

Facet pisze do Ciebie smsy albo na fejsbuku? Wiesz dlaczego? Bo myśli o Tobie! A dlaczego myśli? Bo wzbudzasz jego zainteresowanie i prawdopodobnie mu się podobasz 🙂

4) Szuka kontaktu mentalnego

Kontakt mentalny rozumiany jako tzw „połączenie dusz”. Podczas rozmowy szuka wspólnych zainteresowań, poglądów i wszelkich płaszczyzn, które was łączą. Może narzekacie na to samo albo śmiejecie się z podobnych rzeczy? Podświadomie będzie starał się pokazać, że wiele was łączy. Jak myślisz, dlaczego?

5) Po czym poznać że mu się podobam? Szuka kontaktu fizycznego

Część mężczyzn, którzy są odważni i się nie wstydzą, będzie szukać kontaktu fizycznego z dziewczyną, która im się podoba. Niektórzy wyczytali, że jest to dobry sposób uwodzenia, dla innych jest to naturalna oznaka zainteresowania. Świadomie możesz nie zauważać tych prób dotykania, bo nie będą one nachalne. Będą jednak na pewno częstsze niż w stosunku do normalnej koleżanki.


6) Powiększone źrenice

Typowa oznaka u osoby, która patrzy na obiekt seksualny. Powiększone źrenice u faceta oznaczają mniej więcej tyle, że chętnie by Cie przeleciał.

7) Zaczepia Cię

Niektórzy przedstawiciele płci męskiej chcąc wzbudzić zainteresowanie samicy będzie ją zaczepiać na różne sposoby. Nie wszyscy używają komplementów jako sposobu na podryw. Na zajęciach rzuci w Ciebie samolocikiem albo będzie ciągnął za włosy. Nie dlatego, że Cie nie lubi, wprost przeciwnie, tylko nie umie tego okazać w inny sposób.

8) Droczy się z Tobą

Masz wrażenie, że specjalnie szuka kontrargumentów albo robi z igły widły by wzbudzić u Ciebie lekkie zdenerwowanie bądź liczy na odpłatę w swoich lekko złośliwych docinkach? Gdybyś mu się nie podobała nie próbowałby takich sztuczek bo nie miałyby one sensu. Droczy się z Tobą bo chce czegoś więcej niż zwykła gadka szmatka.

9) Końskie zaloty

Pamiętasz chłopców w szkole? Rzadko kiedy zdarzało się żeby przynosili kwiatuszki dziewczynom. Ich zaloty były chamskie i całkowicie zakamuflowane. Część dorosłych facetów wcale nie rozwinęło się mentalnie od tamtego okresu.

10) Jak facet okazuje zainteresowanie? Nie owija w bawełnę

Podszedł do Ciebie kiedyś facet i powiedział, że mu się podobasz? Jeżeli tak, to na 99% nie robił sobie z Ciebie jaj. Trafiłaś na samca z jajami, który wprost mówi co myśli.

11) Owija w bawełnę

Część mężczyzn jest nieśmiała i może nawet próbować umówić się z Tobą na randkę ale będzie do końca Ci ściemniać, że to spotkanie koleżeńskie. Jedni będą robić to dlatego, że się wstydzą, inni będą udawali niedostępnych żeby lepiej „Cie rozegrać” 🙂

12) Robi z siebie idiotę

Wygłupia się przed Tobą przy pierwszej lepszej okazji? Nie zauważyłaś jednocześnie by robił z siebie kretyna przed innymi? Jest to zdecydowanie objaw zainteresowania. Gdy byłem młodszy również praktykowałem podświadomie takie rzeczy przed atrakcyjnymi samicami.

13) Nienaturalne zachowanie

Masz wrażenie jakby był delikatnie spięty podczas spotkania? Zachowuje się nienaturalnie przy Tobie? Zdarza mu się palnąć jakąś gafę? Cóż, wszystko przez stres spowodowany tym, że na Ciebie leci. Bądź dla chłopaka wyrozumiała. 😀

14) Ignorowanie

Niektórzy mężczyźni potrafią „grać”. W przypadku kobiet, które im się podobają mogą rozbudzać zainteresowanie a później świadomie ignorować kobietę po to aby intensywniej o nim myślała. Nie pomyl jednak świadomego ignorowania z oznaką, że Cie zlewa. Jak pomylisz i sama będziesz dążyła do kontaktu to wyjdziesz na desperatkę 😉


Więcej o powodach dla których Cie olewa dowiesz się z artykułu: Dlaczego facet zrywa kontakt bez słowa wyjaśnienia? 5 głównych powodów!

15) Jak facet okazuje zainteresowanie? Chce numer telefonu

Jeżeli facet chce od Ciebie numer i jest stosunkowo trzeźwy tzn, że mu się podobasz – w tym momencie 😀 Jeżeli naprawdę na Ciebie leci to go użyje w odpowiedni sposób. Wtedy masz pewność, że Twoje fizyczne atrybuty przyciągnęły zainteresowanego samca.

16) Chce numerek (nie telefonu)

Większość mężczyzn nie chce kopulować z pasztetami. Jeżeli mężczyzna ewidentnie dąży do konsumpcji znajomości to znaczy mniej więcej tyle, że… zresztą co ja Ci będę tłumaczył 😉

17) Zazdrosny

Gdy mówisz pozytywnie o innych mężczyznach niż on, może to być dla niego problem. Być może nie powie o tym wprost ale będzie to po nim widać. Jeżeli by na Ciebie nie leciał miałby w dupie co mówisz o innych faceta, a że leci to nie ma.

18) Odkłada seks na później

Nie każdy faceta dąży do ruchania czym prędzej. Niektórzy z racji dobrego rozpoczęcia znajomości mogą nie chcieć skorzystać z okazji. Jeżeli wiesz, że mu się podobasz a mimo to Cie nie zerżnął to oznacza, że ma w stosunku do Ciebie poważne plany.

19) Robi sobie z Ciebie jaja

Robi sobie z Ciebie podśmiechujki nie dlatego, że jesteś obiektem drwin tylko dlatego, że w ten sposób pokazuje zainteresowanie. Jeżeli bardzo mu się podobasz może robić sobie jaja z niektórych cech wyglądu, po to abyś straciła „władzę” i pewność odnośnie swojej atrakcyjności. Dzięki temu sądzi, że łatwiej będzie mu Cie poderwać i prawdopodobnie, o ile jesteś „turbo lachonem”, ma rację 😉

20) Po czym poznać że mu się podobam? Pamięta co mówisz

Jeżeli facet zapamiętuje dokładnie szczegóły z waszych rozmów jak daty, imiona i inne bzdety to możesz być pewna, że nie robi tego bez powodu. Żaden mężczyzna nie przejmuje się jakimiś pierdołami. Zapamiętuje Twoje pierdoły bo mu się podobasz i liczy, że poruszy niektóre tematy z Tobą w przyszłości.

21) Wczuwa się w rozmowę

Powiedziałaś mężczyźnie o jakiejś sytuacji albo problemie? A on Twoja wypowiedź analizuje, stara się pomóc i znaleźć problem? Chce w ten sposób pokazać się jakoś zaradny gościu ze swoim zdaniem. Nie koniecznie robi to dla własnej satysfakcji 🙂

22) Stara się być słodki

Być może, facet specjalnie udaje lekko nieśmiałego bądź też stara się zrobić coś co może być uznawane za słodkie. Zapamiętaj żaden facet nie chce być uważany za słodkiego, woli być macho. Jeżeli stara się być słodki dla Ciebie to ma w tym swój ukryty cel.

23) Chce zaimponować

Mężczyzna, który opowiada o swoich osiągnięciach i sytuacjach w których się wyróżnił, może mieć dwa powody dla których to robi. Albo jest próżny albo chce Ci zaimponować.

24) Jest miły i prawi komplementy

Mama mu powiedziała, że aby poderwać dziewczynę, która mu się podoba musi być miły i mówić komplementy. Ty mu się podobasz a on słucha mamy 🙂

Jak facet okazuje zainteresowanie? Po czym poznać że mu się podobam?

25) Jak facet okazuje zainteresowanie? Świecą mu się oczy

Trochę inna sprawa niż powiększonymi źrenicami. Widziałaś kiedyś u mężczyzny takie rozmarzone oczy? Jakby się rozpływały? Świecące? O to mi właśnie chodzi. Jeżeli widzisz coś takiego to znaczy, że się w Tobie zakochał 😛

26) Unika Twojego wzroku

Ciężko mu utrzymać kontakt wzrokowy? Zapewne jak rozmawia z Panią w supermarkecie nie ma tego problemu. Dlatego, że Pani ekspedientka nie działa na niego tak ja Ty.

27) Lustrzane odbicie – ruchy

Faceta zaczyna papugować ruchy po Tobie? Drapie się tam gdzie Ty, poprawia włosy albo przesuwa telefon w tym samym momencie. Są to podświadome sygnały, że mu się podobasz. Nie jest to planowane, ani zamierzone jednak mowa ciała go zdradza.

28) Lustrzane odbicie – mowa

Zaczyna używać tych samych zwrotów? Używa podobnego nazewnictwa? Cóż taki urok bycia atrakcyjną 😉

29) Lustrzane odbicie – pisanie

Podobnie jak dwa poprzednie przypadki! Nagle nie wiadomo dlaczego zaczyna używać tych samych emotikonek podczas rozmowy na komunikatorze mimo że nie używał ich wcześniej. Wiesz dlaczego to robi…

30) Jak facet okazuje zainteresowanie? Wczuwa się w Twoje problemy

Masz problem a on próbuje go rozwiązać jakby zależało od tego jego życie? Nie wydaje mi się by łączyła was aż taka przyjaźń, że on się trapi Twoimi zmartwieniami! Jest to jasna oznaka, że on myśli, że jak rozwiąże Twój problem to wkradnie się w Twoje łaski!

31) Musisz czekać na odpowiedź

Widzisz, że wyświetlił odpowiedź, jednak odpisuje po pewnym czasie. Być może robi to umyślnie chcąc udawać, że ma wiele ciekawszych zajęć. Sprawdź czy nie jest to element „gry” między wami.

32) Wymyśla okazję do spotkania

Stajesz mu się potrzeba do kupienia prezentu dla mamy, mimo że ona wcale nie ma urodzin. Albo nikt tak dobrze jak Ty nie pomoże mu w jakiejś głupocie. Cóż on wcale Cie nie potrzebuje do tego konkretnego celu. On chce z Tobą przebywać bo mu się podobasz.

33) Wstydzi się

Facet, mimo że zazwyczaj jest pewnym siebie samcem nagle w Twojej obecności staję się wstydliwy. Unika pewnych rozmów na swój temat. Dlatego, że boi się, że źle wypadnie w Twoich oczach. Jest pewny siebie na co dzień ale nie przy kobiecie, która działa na niego w ten sposób, że nagle zapomina języka w gębie 🙂

34) Cwaniakuje

Niektórzy prości faceci myślą, że cwaniakowaniem mogą zaimponować dziewczynie i rzeczywiście w niektórych środowiskach, może się to sprawdzać. Na pewno widziałaś kiedyś, wracając z imprezy, rzucających się na siebie kogucików i jakąś dziewczynę, która próbuje uspokoić sytuację. Te koguciki chciały się dobrze zaprezentować wśród kobiecej publiki jako bardziej męskie od przeciwnego kogucika. Prawdopodobnie w ich otoczeniu była dziewczyna, której kogucik chciał pokazać jaki jest fajny. Dziwny sposób ale niektórzy są dziwni.

35) Udaje bodyguarda

Łapie Cie za rękę i przebija przez tłum ludzi jakby był Twoim ochroniarzem albo staje w Twojej obronie gdy jesteś atakowana słownie. Instynkt każe mu opiekować się samicą, która ma dobre geny to wydania jego potomstwa 🙂

36) Chce być fajniejszy niż jest

Widzisz, że robi niektóre rzeczy tylko po to żeby Ci się przypodobać. Mówi o niektórych rzeczach na swój temat jakby był odkrywcą niczym Kolumb, stara się być zabawniejszy niż Eddy Murphy i inteligentniejszy niż Albert Einstein.

37) Jak facet okazuje zainteresowanie? Zgadza się z Tobą

Wiesz, że rezygnuje ze swojej opinii tylko po to żeby zgodzić się z Tobą. Zgadza się często aż nazbyt często. Robi to dlatego, że nie chce Ci się narazić i nie chce mieć wpisanego minusika do notesiku, chce kolekcjonować same plusiki. Kolekcjonuje je bo uważa Cie za atrakcyjną Panią.

38) Szpanuje

Jego szpan może dotyczyć różnych rzeczy. Na przykład chwali się podbojami miłosnymi albo chwali się osiągnięciami w biznesie. Nie zdaję sobie sprawy, że jest to żałosne. Myśli, że polecisz na to jaki jest fajny. Niestety to tylko jego opinia.

39) Nie zniechęca się

Nie odpisujesz na wiadomości, mimo to on co jakiś czas pisze. Nie masz czasu mimo to on nie rezygnuje z kolejnych prób znalezienia się w tym samym pomieszczeniu. Cóż leci na Ciebie niesamowicie. Tak bardzo mu się podobasz, że schował męska dumę to kieszeni, o ile miał ją wcześniej 😉

40) Po czym poznać że mu się podobam? Mówi o Tobie dobrze

W towarzystwie nigdy nie przedstawia Cie w złym świetle. Jeżeli o Tobie mówi to tylko dobrze. Prawdopodobnie nie jest to oznaka tego, że jest wierny ideałom przyjaźni a tego, że mu się podobasz i siłą rzeczy wyidealizował sobie Twoją osobą a każdą krytykę przyjmuję jako oznakę ataku na swój wyidealizowany obraz Twojej osoby. Chłopina się w Tobie podkochuje 🙂

Czy zdarzyło Ci się nie rozpoznać tego, że facet na Ciebie leci?
Prawdopodobnie trafiłaś na ten artykuł wpisując w wyszukiwarkę jedną z poniższych fraz:

  • jak poznać że mu się podobam?
  • po czym poznać że mu się podobam?
  • po czym poznać że podobam się chłopakowi?
  • po czym poznać że podobam się facetowi?
  • jak poznać że podobam się chłopakowi?
  • po czym poznać że facetowi zależy?

Mister X

Płeć: Mężczyzna Status: Wolny Wiek:30 lat Związki nieudane: 5 Licznik: 96 Zainteresowania: Psychologia, socjologia, medytacja, sex, alkohol, miękkie narkotyki, relacje między ludzkie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *